header
WEiNoE

W Cieszynie i Czeskim Cieszynie rozpoczęły się prace w ramach unijnego międzynarodowego wspólnego projektu, którego partnerami są Uniwersytet Śląski (RP) i Instytut Diakoński (CzR) p.t.: „Instytucje i organizacje wspierające rozwój i socjalizację osób niepełnosprawnych intelektualnie na terenie powiatów cieszyńskiego i karwińskiego” – „Instituce a organizace podporující vývoj a socializaci mentálně postižených osob na území těšínského a karvinského okresu”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko"/ „Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj“ (ERDF) prostřednictvím Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński.
Projekt skierowany jest do przedstawicieli instytucji rządowych i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie w powiecie cieszyńskim i powiecie karwińskim:
- dyrektorów / kierowników placówek i organizacji,
- pracowników / specjalistów: opiekunów, wychowawców, nauczycieli, terapeutów, trenerów, doradców i in.
- osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin,
- wolontariuszy i studentów.

Baza danych instytucji i organizacji - POWIAT CIESZYŃSKI i POWIAT KARWIŃSKI

24 lutego 2011 w godzinach 9:00 – 14:00 odbędzie się wyjazd studyjny do placówek w Republice Czeskiej - więcej informacji

Konferencja naukowa "WSPARCIE INSTYTUCJONALNE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE W POWIECIE CIESZYŃSKIM I KARVIŃSKIM" 8 luty 2011r. - Ostrava - więcej - strona internetowa UŚ

Zapraszamy do śledzenia informacji i komunikatów o nadchodzących działaniach w ramach projektu i do aktywnego w nich udziału (harmonogram).

Szczegółowy opis projektu i planowanych działań znajduje się tutaj.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją:
red. I.Fajfer-Kruczek, S.Wrona "Wsparcie instytucjonalne i pozainstytucjonalne w Polsce i Republice Czeskiej" - okładka i tekst publikacji po polsku, text v českém

Zapraszamy do dyskusji na forum internetowym: WSPARCIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE

Galeria:

Galeria: